WIELKI PLAN

dla

ZAGŁĘBIA MIEDZIOWEGO

OBNIŻYMY
PODATEK MIEDZIOWY

Za czasów rządu Prawa i Sprawiedliwości KGHM zapłacił 15 580 000 000 zł podatku miedziowego. 849 000 zł to kwota, jaką zapłacił każdy z pracowników. Podatek miedziowy musi zostać obniżony, aby KGHM dalej się rozwijał.

RUROCIĄG KOPALNIANEJ WODY DO BAŁTYKU ZAMIAST MILIONOWYCH KAR

CZYSTA ODRA I BEZPIECZEŃSTWO PRACY

Konieczna jest realizacja wielkiej inwestycji budowy rurociągu, który będzie odprowadzał słoną wodę z kopalni do Bałtyku. To paradoksalnie jedyne rozwiązanie, żeby ochronić Odrę przed ponowną katastrofą, a KGHM przed ogromnymi stratami. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracy górników, np. w ZG Sieroszowice.

NOWY SZPITAL DLA ZAGŁĘBIA MIEDZIOWEGO

Budowa nowoczesny szpitala dla Zagłębia Miedziowego to priorytet. Obecnie istniejące Miedziowe Centrum Zdrowia jest już niewydolne, a tym samym mieszkanki i mieszkańcy Zagłębia nie mają zapewnionej pełnej opieki zdrowotnej w regionie.

INWESTYCJE
W ROZWÓJ KOPALNI

Górnicy pracują w coraz cięższych warunkach. Inwestycja w nowe szyby, a przede wszystkim w poprawienie bezpieczeństwa pracy pracowników KGHM to konieczność. Realizacja tych zadań będzie możliwa dzięki obniżeniu podatku miedziowego.

INWESTORZY I NOWE MIEJSCA PRACY
W STREFIE EKONOMICZNEJ

Musimy zatrzymać odpływ młodych ludzi z Zagłębia Miedziowego i stworzyć nowe miejsca pracy w synergii z KGHM. Zaproszenie inwestorów do nowej strefy ekonomicznej to szansa na nowy rozwój regionu.
Sfinansowane przez KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

OBEJRZYJ KONFERENCJĘ PRASOWĄ W LUBINIE:

OBEJRZYJ KONFERENCJĘ PRASOWĄ W GŁOGOWIE:

OBEJRZYJ KONFERENCJĘ PRASOWĄ W LEGNICY:

Scroll to Top